Wiadomości

Świąteczne dekoracje w Olsztynie rozbłysną w Mikołajki

W Olsztynie ruszyły przygotowania do świąt. Tylko godziny dzielą nas od prezentacji tegorocznej choinki. Drzewko rozbłyśnie kolorowym światłem tradycyjnie 6 grudnia w Mikołajki.

Od soboty (3 grudnia) przed olsztyńskim ratuszem stoi drzewko świąteczne. W poniedziałek, 5 grudnia, rozpoczęło się strojenie choinki. Nasze miasto zdobi 12-metrowy świerk pospolity.

– W tym roku powracamy do tradycji – mówi inspektor ds. wizerunku przestrzeni miejskich, Renata Domżalska. – Drzewko ozdobimy kolorowymi lampkami oraz bombkami o średnicy 20cm, w liczbie 300 szt.

Choinki miejskie pojawiły się także na Targu Rybnym (Stare Miasto) oraz przy ulicy Wilczyńskiego (os. Jaroty).

Tegoroczną świąteczną nowością są dekoracje przestrzenne 3D – gwiazda oraz rama z napisem „Wesołych Świąt”. Obie stoją już w okolicy ratusza. Ozdoby podświetlone są niemal dwoma tysiącami lampek ledowych każda.

– Nowe ozdoby kształtem nawiązują do wielkiej święcącej ramki, w której można sobie zrobić zdjęcie – mówi tłumaczy Domżalska. – Myślę, że rodzinna fotografia z Olsztynem w tle może być ciekawą propozycją na spersonalizowaną kartkę świąteczną.

Tradycyjnie zainstalowano ozdoby na ulicach: Piłsudskiego, 1 Maja, Pieniężnego, 11 Listopada, Jedności Słowiańskiej, Dąbrowszczaków, Wilczyńskiego oraz na Placu Bema. Dekoracje zamontowane są na latarniach ulicznych. Centrum miasta zdobią również kurtyny i łańcuchy świetlne.

– Na Starym Mieście są to ozdoby w kształcie koron – mówi rzecznik prasowy ZDZiT, Paweł Pliszka. – Starówka jest również przyozdobiona girlandami oraz świetlną fontanną.

Wszystkie dekoracje zaświecą tradycyjnie w Mikołajki.

Kolejne iluminacje oraz ozdoby pojawią się tuż przed VIII Warmińskim Jarmarkiem Świątecznym, który w tym roku odbędzie się w terminie 15-18 grudnia.

Źródło: UM  Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*