Na sygnale

Świadek zareagował i zabrał kluczyki od auta nietrzeźwemu kierowcy

Pewien mieszkaniec Olsztyna, zaniepokojony unieruchomionym na skrzyżowaniu pojazdem, postanowił sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Za kierownicą osobowego volkswagena zastał mężczyznę, od którego wyczuwalny był silny zapach alkoholu. Nie czekając zabrał kluczyki od auta, udaremniając dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol policji.

W poniedziałek (13.11.2023 r.) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na ul. Dywizjonu 303 w Olsztynie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał zabrać kluczyki nietrzeźwemu kierującemu. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali zgłaszającego mieszkańca Olsztyna. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że zauważył on pojazd stojący na środku skrzyżowania. Zaniepokojony podszedł sprawdzić, czy nic się nie stało.

Za kierownicą osobowego volkswagena zastał mężczyznę, od którego wyczuwalny był silny zapach alkoholu. Nie czekając zabrał kluczyki od auta, udaremniając dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol policji. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena próbował uciekać. Po zatrzymaniu i wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą auta siedział 38-latek. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań.

Jeśli okaże się, że 38-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu poniesie konsekwencje swoich czynów. Ponadto w toku czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźnie zatrzymano już wcześniej prawo jazdy, za jazdę na tzw. ,,podwójnym gazie”.  Dzięki obywatelskiej postawie i szybkiej reakcji pewnego mieszkańca Olsztyna, wyjaśnieniem tej sprawy i ustaleniem jej okoliczności zajmą się teraz funkcjonariusze policji.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi m.in. kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, sądowy zakaz. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*