Na sygnale

Surowe mandaty dla sprawców kolizji drogowych

Olsztyńscy policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany wprowadziły wzrost kar dla kierowców popełniających najpoważniejsze wykroczenia na drodze. O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonali się sprawcy kolizji drogowych. Za ich spowodowanie otrzymali mandaty karne powyżej 1000 złotych.

W czwartek (27.01.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Leonharda. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 54-letni kierujący osobowym audi wyjeżdżając z parkingu nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w osobowego mercedesa. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 54-latek został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Ponadto ze względu na poważne uszkodzenia pojazdów, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Tego samego dnia (27.01.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu kolizji drogowej do której doszło na ul. św. Wojciecha. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr cofania przez kierującego citroenem, który uderzył w osobową toyotę. Nikt nie trafił do szpitala. Policjanci na sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*