Na sygnale

Surowe mandaty dla sprawców kolizji drogowych

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany wprowadziły wzrost kar dla kierowców popełniających najpoważniejsze wykroczenia na drodze. O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonali się sprawcy kolizji drogowych. Za ich spowodowanie otrzymali mandaty karne powyżej 1000 złotych.

W środę (17.02.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na DK 16 w pobliżu Barczewa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 25-letni kierujący osobową hondą nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w pojazd marki Hyundai. Na szczęście w wyniku zdarzenia, nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 25-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 1020 zł i 6 punktów karnych.

Tego samego dnia (16.02.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia na drodze dojazdowej z jednego z parkingów przy al. Sikorskiego. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez 45-letniego kierującego citroenem, który uderzył w osobową skodę. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Jej sprawca został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł i 6 punktami karnymi.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*