SportSporty walki

Sukces Olsztyńskich zawodniczek podczas Pucharu Europy Karate Kyokushin

W dniach 5-6 listopada 2022 roku w Myślenicach odbyły się 19 Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy w Karate Kyokushin IKO.

Zawody zgromadziły prawie 600 zawodników z 19 państw, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentantów Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. W sobotę na matach, zmagania rozpoczęły się od układów – kata. W tej konkurencji wzięły udział juniorki: Aisha Ndiaye i Zuzanna Dąbkowskiej oraz kadet – Antoni Harpak.

Do tury finałowej przeszła Zuzia po bardzo dobrym występie uplasowała się na 4 miejscu. Antoniemu i Aishy mimo dobrego występu nie udało się wejść do finału. Po zakończeniu rywalizacji w kata zawodnicy wzięli udział w walkach – kumite, w którym po zaciętych pojedynkach Julia Milewicz wywalczyła 2 miejsce w kategorii juniorek 16-17 lat -55kg, a Aleksandra Wojnicz 3 miejsce w kategorii juniorek młodszych 14-15 lat -50kg 3 miejsce. Antoni pierwszą walkę wygrał, jednak w drugiej musiał uznać wyższość przeciwnika. Zuzi pomimo wielkiego hartu ducha nie udało się wygrać walki eliminacyjnej.

W niedzielę przyszedł czas na seniorów. OKKK reprezentowała Aleksandra Wieczorek, która po świetnym wykonaniu kata przeszła do tury finałowej i ostatecznie zajęła 6 miejsce.

Opiekunami zawodników byli Trenerzy Marek Wieczorek oraz Mirosław Zwoliński. Udział zawodników były współfinansowany z środków budżetu Miasta Olsztyn.