Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na ogólnopolskim turnieju w Gdańska

Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na ogólnopolskim turnieju w Gdańska

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

Ekipa z rocznika 2011 Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia z Olsztyna odniosła duży sukces zajmując znakomite II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piłkarski Olimp” w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 14 silnych ekip z czterech województw, a olsztyńskie talenty w pokonanym polu zostawiły m.in. Lechię Gdańsk, Jaguara Gdańsk, czy Gryfa Słupsk. 

Jest nadzieja na lepsze czasy i dobrą przyszłość dla olsztyńskiej piłki nożnej. Świadczy o tym chociażby świetny występ młodych piłkarzy z rocznika 2011 Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia z Olsztyna, którzy po wspaniałej walce i wielkich emocjach zajęli znakomite II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piłkarski Olimp” rozegranym w upalną niedzielę 26 lipca na głównym boisku Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta.

W zawodach wzięły udział drużyny z czterech województw (pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego). Ekipa AP Kus z Olsztyna jako jedyna reprezentowała Warmię i Mazury i trzeba przyznać, że zrobiła to godnie, pozostawiając w pokonanym polu ekipy m.in. Lechii Gdańsk, Jaguara Gdańsk, Gryfa Słupsk, Sparty Złotów, AP Jedynka Reda, Zatoki Puck, Piłeczki Pruszcz Gdański, czy Błękitnych Wejherowo. Olsztyniacy ulegli w wielkim finale jednej z najlepszych drużyn z rocznika 2011 w Polsce, czyli Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu GOL Brodnica. Drużynę z Olsztyna poprowadzili do sukcesu trenerzy Marcin Kuś, czyli były reprezentant Polski oraz Piotr Jabłoński.

– Turniej stał na dobrym poziomie, a w grupie rywalizowaliśmy z zespołami, które w rozrachunku końcowym turnieju zajęły cztery pierwsze miejsca, więc można powiedzieć, że trafiliśmy do „grupy śmierci” – mówi trener Marcin Kuś. – Chłopcy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności na obecną chwilę. Moi podopieczni włożyli 100% zaangażowania,  pokazali mega wolę walki i chęć odniesienia zwycięstwa. Próbowali grać kombinacyjnie niezależnie od sytuacji boiskowej. Przez uczestnictwo w takich wyrównanych turniejach systematycznie są podnoszone zarówno indywidualne umiejętności, jak i gra całego zespołu.

Pod wrażeniem woli walki, serca zostawionego na boisku oraz umiejętności piłkarskich drużyny z Olsztyna był Robert Brzeziński, organizator turnieju z klubu Olimpia Osowa.

– Olsztyn przyjechał do nas z mega drużyną na bardzo wysokim poziomie – mówi Robert Brzeziński. – Widać było dobrą pracę trenerów i zaangażowanie zawodników.

Na pochwałę zasłużyli też rodziny zawodników z Olsztyna. Dzięki nim AP Marcin Kuś miało najlepszy i najgłośniejszy doping podczas turnieju.

AP Marcin Kuś Olsztyn 2011:
Stanisław Niedzwiecki, Dorian Kubiak, Antoni Lange, Kornel Kozyrski, Jakub Grzybowski, Filip Połomka, Mateusz Pietryszyk, Aleksander Kuś, Jan Andrzejewski, Stanisław Wyrzykowski, Dawid Duda, Aleksander Kołakowski

W Gdańsku zagrało 14 drużyn:
Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Olimpia Osowa, AP Jedynka Reda zieloni i pomarańczowi, UKS GOL Brodnica, Błękitni Wejherowo, AP Lotos Gdańsk 2009 (dziewczęta), Sparta Złotów, Zatoka Puck, Orzełki Żelistrzewo, Piłeczka Pruszcz Gdański, Gryf Słupsk, AP Marcin Kuś Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają