Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 44-latka, któremu zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W poniedziałek (20.10.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa, którego kierowca jechał z prędkością 107km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h.

Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie odbyło się również bez wysokiego mandatu. Na konto kierującego dopisane zostanie również 10 punktów karnych.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

Źródło:KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się