Kultura

Stowarzyszenie Kloszart zaprasza na 2. Otwarte Treningi Impro

Widziałeś Improwizacje we Mchu lub w Podziemiach? Chciałbyś poznać warsztat improwizatora od kuchni? A może sam chcesz się nauczyć warsztatu impro? Klosz Impro daje Ci taką możliwość! Już po raz drugi odbędą się otwarte bezpłatne treningi impro.

3.12 (pon) w godz.17:00-19:30 możesz zapoznać się z długą formą improwizacji znaną m.in. z Improintymnie, Musicalu Improwizowanego, Improwizacji w Podziemiach, z kolei 6.12 (czw) w godz. 18:00-20:00 przyjdź, by poznać od wewnątrz krótką formę impro znaną z Improwizacji we Mchu.

Na czym polega krótka forma?
Krótka forma impro polega na wykonywaniu przez aktorów krótkich gier z udziałem publiczności (w stylu programów „Whose line is it anyway?”, „Spadkobiercy”). Aktorzy w celu odegrania sceny proszą o inspirację od publiczności dotyczącą np. miejsca gdzie scena ma się rozgrywać. Następnie odgrywają ją według określonych zasad, np. mówienie wierszem, rozmawianie tylko pytaniami.

Dla kogo krótka forma?
DLA KAŻDEGO!

Czym jest długa forma?
Długa forma jest już bardziej rozbudowaną i szlachetniejszą formą improwizowania. Oczekuje od uczestnika zajęć przede wszystkim większej samoświadomości, odwagi do wejścia „w głąb siebie” oraz wyczucia przestrzeni scenicznej. Założenia treningów długiej formy wyraźnie korespondują z założeniami techniki aktorskiej wykładanej w szkołach teatralnych (metody Stanisławskiego). W tej formie improwizatorzy zazwyczaj tworzą na żywo pełnometrażową sztukę teatralną na oczach publiczności, pełnokrwiste postaci posiadające najczęściej określoną psychologię, swoje dążenia, pragnienia, cele i relacje z innymi. Treningi długiego impro pozwalają na dogłębniejsze eksplorowanie pokładów naszej spontaniczności i zdolności twórczych.

Dla kogo długa forma?
Dla każdego pasjonata sztuki aktorskiej, dla osób posiadająccyh jakiekolwiek obycie z warsztatem teatralnym.

Prowadzący: Robert Sanetra
– aktor, absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka oraz filozofii na Uwiersytecie Warmińsko-Mazurskim,
– wieloletni Członek warszawskiej grupy impro „Słabo TO Widzę”,
– Koordynator Oddziału Impro w Stowarzyszeniu Kloszart.

By mieć pewne miejsce na treningu warto zarezerwować je sobie pisząc na kontakt@kloszimpro.pl lub pod nr. tel. 668316146. Oczywiście można przyjść także w ostatniej chwili.

Więcej informacji na:
www.kloszimpro.pl
fb: kloszimpro

Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Improwizacji Klosz Impro. Szkoła funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Stowarzyszenia Kloszart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*