Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn przegrał z liderem tabeli – Górnikiem Łęczna 0:3

W spotkaniu 17. kolejki I ligi piłki nożnej lider tabeli – Górnik Łęczna wygrał na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 3:0. Wszystkie trzy gole dla drużyny gospodarzy zostały zdobyte w drugiej połowie spotkania.

W 47. minucie meczu Bartłomiej Niedziela zagrał na 7. metr do Sebastiana Szałachowskiego, ten zdołał oddać strzał lecz trafił prosto w bramkarza Stomilu – Dawida Mieczkowskiego, ponownie strzał oddał Bartłomiej Niedziela, który pokonał olsztyńskiego bramkarza.

W 65. minucie po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego strzałem głową na 2:0 podwyższył Damian Szpak. W doliczonym czasie gry Grzegorz Bonin podał dokładnie piłkę do Sebastiana Szałachowskiego, który strzałem z 5 metrów podwyższył wynik na 3:0 dla Górnika Łęczna.

Górnik Łęczna pewnie wygrał ze Stomilem Olsztyn i został mistrzem jesieni.

Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn (0:0) 0:3

Bramki:

• 47′ Bartłomiej Niedziela ,
  • 64′ Damian Szpak ,
  • 91′ Sebastian Szałachowski

Żółte kartki:

50′ Dawid Kucharski, 52′ Łukasz Jegliński