Ciekawostki

Startup z Olsztyna tworzy modułowe domki przyjazne środowisku z technologią smart

Rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Zmieniają się trendy i technologie oraz pojawiają zupełnie nowe koncepcje. Doskonale wie o tym firma pochodząca z województwa warmińsko-mazurskiego. Stworzyła ona rozwiązanie służące do budowy proekologicznych obiektów turystycznych, domków modułowych wyposażonych w rozwiązania typu smart home. Za sprawą mobilnej formuły można stworzyć z nich obiekty o różnej wielkości i praktycznie w każdym miejscu, także blisko natury.

Nowoczesne proekologiczne rozwiązania w turystyce są coraz bardziej pożądane przez osoby, które szukają w Polsce miejsc do wypoczynku. Dotyczy to zarówno tych, którzy poszukują noclegów w celach urlopowych, jak i inwestorów, chcących zainwestować w projekt, spełniający oczekiwania świadomych gości. Także tych, którzy oczekują od obiektów turystycznych odpowiedzialności ekologicznej.

Branża turystyczna w Polsce czerpie inspiracje z zagranicznych realizacji i dostosowuje je do zmieniających się oczekiwań rynku. Tym samym coraz bardziej doceniane są innowacyjne, wyjątkowe miejsca agroturystyczne i ekoturystyczne, oferujące odpowiednio wysoki standard,  przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. W wielu przypadkach turystyka ma jednak bardzo niekorzystne oddziaływanie na środowisko.

Firma pochodząca z Olsztyna, Cubeeco Sp. z o.o., to startup, który zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań właśnie w branży nieruchomości turystycznych. Opracowała szereg kompleksowych rozwiązań, które opierają się na modułowym systemie ekocampingów. Domki te sprawiają, że można zamieszkać blisko natury, podziwiać piękne widoki i odpocząć w otoczeniu dzikiej przyrody, miejscach nieoczywistych i kameralnych.

 

Dzięki minimalnej ingerencji w środowisko oraz modułowej technologii budowy, nowoczesny obiekt turystyczny, w formie osady domków, można postawić praktycznie w dowolnym miejscu, bez szkody dla ekosystemu wokół. Może to być zarówno miejsce nad jeziorem lub niedaleko morza, jak i przy lesie albo w górach.

Idea ekologicznych domków modułowych to pomysł, który powstał, aby wyjść naprzeciw osobom, które szukają alternatywy do standardowego apartamentu i możliwości bycia niezależnym w wyborze miejsca na wypoczynek. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne możliwości technologiczne i ekologiczne budownictwa. Naszym celem jest stworzenie ciekawej alternatywy dla tych, którzy szukają innego rodzaju obiektów, niż te standardowe i chcą skorzystać z ekocampingów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy ma możliwość zamieszkać na łonie natury i czerpać z niej korzyści każdego dnia – mówi Rafał Nowakowski prezes Cubeeco Sp. z o.o.

Wielosezonowe domki modułowe, charakteryzują się parametrami zbliżonymi do pasywności energetycznej, wykorzystują rozbudowaną technologię smart home, która jest połączona z centralnym sterowaniem oraz obsługą gości przez operatora inwestycyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zarządzanie ekocampingiem jest zautomatyzowane i nie wymaga dodatkowych nakładów. Co więcej, tego obiekty turystyczne posiadają podwyższony standard, dzięki czemu spełniają oczekiwania także bardziej wymagających turystów. Połączenie bliskości z naturą, a także nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że odpoczynek w takim miejscu jest nie tylko korzystny dla ludzi, ale także dla całego ekosystemu dookoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*