Startup z Olsztyna tworzy modułowe domki przyjazne środowisku z technologią smart

- Kategoria: Ciekawostki
0

Rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Zmieniają się trendy i technologie oraz pojawiają zupełnie nowe koncepcje. Doskonale wie o tym firma pochodząca z województwa warmińsko-mazurskiego. Stworzyła ona rozwiązanie służące do budowy proekologicznych obiektów turystycznych, domków modułowych wyposażonych w rozwiązania typu smart home. Za sprawą mobilnej formuły można stworzyć z nich obiekty o różnej wielkości i praktycznie w każdym miejscu, także blisko natury.

Nowoczesne proekologiczne rozwiązania w turystyce są coraz bardziej pożądane przez osoby, które szukają w Polsce miejsc do wypoczynku. Dotyczy to zarówno tych, którzy poszukują noclegów w celach urlopowych, jak i inwestorów, chcących zainwestować w projekt, spełniający oczekiwania świadomych gości. Także tych, którzy oczekują od obiektów turystycznych odpowiedzialności ekologicznej.

Branża turystyczna w Polsce czerpie inspiracje z zagranicznych realizacji i dostosowuje je do zmieniających się oczekiwań rynku. Tym samym coraz bardziej doceniane są innowacyjne, wyjątkowe miejsca agroturystyczne i ekoturystyczne, oferujące odpowiednio wysoki standard,  przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. W wielu przypadkach turystyka ma jednak bardzo niekorzystne oddziaływanie na środowisko.

Firma pochodząca z Olsztyna, Cubeeco Sp. z o.o., to startup, który zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań właśnie w branży nieruchomości turystycznych. Opracowała szereg kompleksowych rozwiązań, które opierają się na modułowym systemie ekocampingów. Domki te sprawiają, że można zamieszkać blisko natury, podziwiać piękne widoki i odpocząć w otoczeniu dzikiej przyrody, miejscach nieoczywistych i kameralnych.

 

Dzięki minimalnej ingerencji w środowisko oraz modułowej technologii budowy, nowoczesny obiekt turystyczny, w formie osady domków, można postawić praktycznie w dowolnym miejscu, bez szkody dla ekosystemu wokół. Może to być zarówno miejsce nad jeziorem lub niedaleko morza, jak i przy lesie albo w górach.

Idea ekologicznych domków modułowych to pomysł, który powstał, aby wyjść naprzeciw osobom, które szukają alternatywy do standardowego apartamentu i możliwości bycia niezależnym w wyborze miejsca na wypoczynek. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne możliwości technologiczne i ekologiczne budownictwa. Naszym celem jest stworzenie ciekawej alternatywy dla tych, którzy szukają innego rodzaju obiektów, niż te standardowe i chcą skorzystać z ekocampingów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy ma możliwość zamieszkać na łonie natury i czerpać z niej korzyści każdego dnia – mówi Rafał Nowakowski prezes Cubeeco Sp. z o.o.

Wielosezonowe domki modułowe, charakteryzują się parametrami zbliżonymi do pasywności energetycznej, wykorzystują rozbudowaną technologię smart home, która jest połączona z centralnym sterowaniem oraz obsługą gości przez operatora inwestycyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zarządzanie ekocampingiem jest zautomatyzowane i nie wymaga dodatkowych nakładów. Co więcej, tego obiekty turystyczne posiadają podwyższony standard, dzięki czemu spełniają oczekiwania także bardziej wymagających turystów. Połączenie bliskości z naturą, a także nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że odpoczynek w takim miejscu jest nie tylko korzystny dla ludzi, ale także dla całego ekosystemu dookoła.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po