Na sygnale

Spowodował kolizję, uciekał policjantom, był poszukiwany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł z miejsca zdarzenia drogowego, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 21-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości oraz posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W poniedziałek (19.08.2019) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Partyzantów w Olsztynie. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył innego pojazdu. Sprawca zdarzenia drogowego, chcąc uniknąć odpowiedzialności, odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci, którzy szybko tam dojechali, próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Volkswagena Golfa. Pomimo wydawanych przez nich sygnałów do zatrzymania się, kierujący nie reagował na nie i przyśpieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztyna, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie na ulicy Lubelskiej wjechał on w szutrową drogę, gdzie uszkodził i porzucił auto. Po podjętym przez policjanta pościgu pieszym, mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Olsztyna. Funkcjonariusze ustali, że był on poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności. Miał też aktywy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tłumaczył policjantom, że uciekał, ponieważ wiedział, że jest poszukiwany: „nie chciał iść siedzieć na wakacje”. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

21-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie mimo obowiązującego go zakazu oraz za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Źródło: KWP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*