Sprawca napadu na sklep w rękach policji

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju w jednym ze sklepów na terenie miasta. 39-latek używając noża zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem. Sprawca usłyszał już zarzut. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (31.07.2021r.) w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do placówki handlowej i w pewnym momencie wyciągnął nóż, a następnie grożąc jego użyciem zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem.

Przerażona kobieta oddała napastnikowi 1200 złotych oraz produkty, po czym uciekła zza lady. W tym samym czasie obsługa placówki handlowej powiadomiła o zdarzeniu olsztyńskich policjantów. Na zaistniałą sytuację zareagowała także kierownik sklepu, która widząc zagrożenie wyprowadziła z obiektu klientów, a następnie zaopiekowała się pokrzywdzoną kasjerką. Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, który na terenie sklepu pił skradziony alkohol. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury w poniedziałek (02.08.2021r.) sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna