Na sygnale

Sprawca 8 napadów na sklepy zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali sprawcę 8 rozbojów. Podejrzany to 27-letni Grzegorz B. Mieszkaniec Olsztyna złożył obszerne zeznania i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu i nie stawiał oporu. Do ujęcia sprawcy napadów przyczyniły się publikacje wizerunku sprawcy napadów, zaprezentowane w środkach masowego przekazu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 8 rozbojów. 27-letni Grzegorz B. został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w Olsztynie. Sprawca był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych i nie stawiał oporu.grzegorz_b._2

Przypomnijmy do napadów na małe sklepy tzw. nocne dochodziło od końca ubiegłego roku do stycznia br., zawsze w godzinach wieczornych. Sprawca grożąc użyciem noża żądał od sprzedawcy wydania pieniędzy z kasy.

Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli w mieszkaniu sprawcy ubrania i nóż użyte podczas dokonywania przestępstw.

Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, polegający na odtworzeniu przebiegu zdarzeń w miejscach, gdzie dochodziło do przestępstw. Mężczyzna dokładnie opisał sposób swój działania, złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zatrzymany 27-letek był w przeszłości notowany przez Policję, odsiadywał też karę pozbawienia wolności, jaką sąd zamienił mężczyźnie za nieuiszczenie grzywny za popełnione wykroczenie.

Niewątpliwie duży udział w ujęciu sprawcy miały publikacje wizerunku sprawcy, które ukazały się w środkach masowego przekazu. Policjanci otrzymali szereg anonimowych zgłoszeń , które były skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane.

Wśród tych informacji – jedna okazała się bardzo przydatna w ujęciu sprawcy rozbojów.

Dziś podejrzany będzie składał zeznania przed prokuratorem. Funkcjonariusze będą wnioskowali o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego mężczyzny. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*