Na sygnale

Spowodował kolizję drogową. Był nietrzeźwy i na zakazie

Do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić nietrzeźwemu kierowcy mercedesa, który na jednej z olsztyńskich ulic doprowadził do kolizji drogowej. Okazało się, że 44-latek wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

We wtorek (09.02.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na jednej z ulic w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowany pojazd.

Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli do niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że w organizmie 44-latka znajduje się stężenie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi a jego mowa była bełkotliwa. Ponadto okazało się, że na 44-latku ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanienie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto nie uniknie on odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*