Kultura

Spotkanie z fotografem Marco Bulgarellim

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają 21 stycznia na spotkanie z włoskim fotografem Marco Bulgarellim.

Marco Bulgarelli urodził się w 1973 r. w Rzymie, gdzie po studiach geograficzno-historycznych na Uniwersytecie „La Sapienza” oraz studiach reżyserskich ukończył szkołę z fotografii reportażowej w Scuola Romana di Fotografia (w 2002 r.). Karierę zawodową rozpoczął w 2003 r. przez współpracę z tygodnikiem „Espresso”, zajmując się głównie aktualnościami, kulturą młodzieżową i przemianami społecznymi we Włoszech i Europie. Pracę w charakterze fotografa oparł na projektach dokumentalnych, poświęcając się głównie tematyce geograficzno-antropologicznej.

Jego zdjęcia były prezentowane na kilkunastu autorskich wystawach we Włoszech i za granicą. Jest laureatem włoskich i międzynarodowych nagród fotograficznych. Swoje zdjęcia publikuje zarówno w najważniejszych pismach włoskich („Espresso”, „Max”, „East”, „della Repubblica”, „qui Touring”), jak i magazynach zagranicznych: „National Geographic”, „Die Zeit”, „Geo”, „Stern”. Efektem 7 podróży na przestrzeni 2 lat jest wydana książka fotograficzna „Danubius”, która ukazała się w grudniu 2013 r.

21 stycznia /środa/ 2015 r., godz. 17.00
Czytelnia Czasopism Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Źródło, fot.: WBP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*