Kultura

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem w bibliotece Abecadło

We wstępie do swojej najnowszej książki „Opowieści o prawach dziecka” Marek Michalak pisze, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. O tym, że ten zbiór przepisów to nie przywilej, a obowiązek i każdy z nas – mały i duży – powinien ich przestrzegać, o tym porozmawiamy niebawem z Panem Markiem w bibliotece Abecadło.

Marek Michalak jest autorem licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, m.in. książek pt.: „Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych”, „Opowieści o tym, co daje moc”, „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o prawach dziecka”. Obecnie jest Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, a także Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Stworzył Komisję Kodyfikacyjną Prawa Rodzinnego, dzięki której w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym pojawił się zapis o prawie dziecka do obojga rodziców. Za jego sprawą stworzono bezpłatną ogólnopolską linię Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzięki niemu ustanowiono Rok Janusza Korczaka (2012) oraz Rok Ireny Sendlerowej (2018). Pełnił funkcję przewodniczącego Koła Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy. Działał też w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” – był tam prezesem. Stworzył dziecięcy zespół „Serduszka”, który nagrał piosenki „Order od dzieci”, „Kamienny świat”, „Stolica marzeń”, „Nagroda SERCA”, „Dobrze żyć”. Autorem tekstów jest sam Marek Michalak.

Książki Marka Michalaka są dla dzieci z całego świata, aby zawsze miały przestrzeń do dyskusji o sprawach ważnych. Mamy nadzieję, że spotkanie w bibliotece Abecadło będzie początkiem międzypokoleniowego dialogu.

UWAGA! Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek Marka Michalaka z autografem.

Zapraszamy, wstęp wolny!

8 grudnia (piątek) o godz. 13.30 na spotkanie z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018, pedagogiem, działaczem społecznym i literatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*