Kultura

Spotkanie autorskie i promocja książki „Przebojowa pani Genia”

Gmina Dywity zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Kresowiaków i Sybiraków oraz ich rodziny, a także potomków na spotkanie autorskie z Genowefą Lis-Obuchowicz i promocję książki „Przebojowa pani Genia”. Spotkanie odbędzie się w środę 17 stycznia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej UG Dywity. Poprowadzi je redaktor Marek Książek, współautor książki, a jej fragmenty przeczyta Alicja Kochańska z Teatru Jaracza w Olsztynie. Gościnnie na fortepianie zagra Natalia Klykowa z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Książkę, którą wydała Gmina Dywity i która jest hołdem dla wszystkich Kresowiaków i Sybiraków, którzy po wojnie zamieszkali w Gminie Dywity, objęło patronatem Muzeum Pamięci Sybiru. „Przebojowa pani Genia” to świadectwo i historia trudnych losów rodzinnych mieszkanki Genowefy Lis-Obuchowicz, która pochodzi z Kresów Wschodnich i podczas wojny została zesłana z bliskimi na okrutną Syberię, ale nie poddała się, przeżyła i ostatecznie po II wojnie światowej osiadła w Gminie Dywity, gdzie cieszyła się społecznym uznaniem, była trzy razy sołtysem Dywit i ciężko pracowała na gospodarce. W książce, która liczy 210 stron są momenty straszne, trudne, ale również nie brakuje w niej optymizmu i radosnych momentów, bo takie było życie głównej bohaterki.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w spotkaniu z niezwykłą kobietą otrzymają bezpłatnie egzemplarz książki „Przebojowa pani Genia” (jest szansa, że z osobistą dedykacją tytułowej pani Geni), a także hitowy kalendarz retro Gminy Dywity.

spotkanie-przeojowa-p-geniaŹródło: UG Dywity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*