Kultura

Spektakl Teatru przy stoliku Mike’a Bartletta „Kontrakt”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spektakl Teatru przy stoliku Mike’a Bartletta „Kontrakt”

17 września /poniedziałek/ 2017 r., godz. 18.00

Czytają: Agnieszka Castellanos-Pawlak i Agnieszka Giza

Czytelnia Czasopism, Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

W miniony weekend mieliśmy okazję posłuchać „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w wykonaniu Teatru przy stoliku z okazji Narodowego Czytania. Tym razem w Czytelni w Starym Ratuszu WBP wspólnie odsłuchamy „Kontrakt” Mike’a Bartletta w interpretacji olsztyńskich aktorek – Agnieszki Castellanos-Pawlak i Agnieszki Gizy.

O spektaklu:

Świat wielkiej korporacji to bezduszna, potężna machina rządząca się standardami, których wypełnianie, doprowadzone nierzadko do granic absurdu, kosztuje pracowników utratę osobowości. Modelowy przykład manipulacji posuniętej aż w sferę życia intymnego, przynosi w sztuce ”Kontrakt” relacja menadżerki  z młodą, zdolną  podwładną. Pod pozorem wypełniania obowiązków wynikających z regulaminu pracy, szefowa stawia przed dziewczyną wyzwania daleko odbiegające od przyjętych powszechnie zasad współżycia w relacjach zawodowych. Między pracodawcą a pracownikiem dochodzi do nierównego pojedynku na argumenty. Zwłaszcza, że te zdają się być wyłącznie po stronie władzy…

Agnieszka Giza – absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. W latach 2009-2011 związana z wrocławskim Teatrem Arka, a od 2012 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Agnieszka Castellanos-Pawlak – absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Po szkole pracowała w gdyńskim Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, a następnie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Od 2007 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Współorganizator: Teatr przy stoliku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*