Na sygnale

Spędzał czas w sklepie i nie miał maseczki. Okazało się, że podlega izolacji z uwagi na pozytywny wynik testu na COVID-19

59-letni działdowianin wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Mężczyzna wybrał się do sklepu, mimo że był objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid. Mężczyzna przebywał na terenie sklepu bez maseczki. Zauważył go dzielnicowy z Działdowa i skojarzył, że mężczyzna powinien przebywać w odosobnieniu. Teraz za swoją głupotę 59-latek poniesie odpowiedzialność.

W środę (15.12.2021r.) na terenie jednej z placówek handlowych znajdujących się w Działdowie, dzielnicowy z rejonu miasta Działdowo zauważył mężczyznę, który chodził po sklepie nie przestrzegając obowiązku noszenia maseczki. Po wylegitymowaniu mężczyzny, policjant skojarzył, że osoba ta najprawdopodobniej objęta jest jeszcze izolacją w związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid. Nie mylił się. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że 59-letni działdowianin powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia.

Funkcjonariusz poinformował mężczyznę o konsekwencjach skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, w tym złamaniu zasad izolacji i narażeniu innych osób na utratę zdrowia lub życia. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku popełnienia przez 59-latka wykroczenia i przestępstwa.

Dodatkowo w razie stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19, nałożonego przez właściwy organ lub wynikającego z przepisów prawa, państwowy powiatowy inspektor sanitarny nakłada na osobę naruszającą taki obowiązek, w drodze decyzji, administracyjną karę pieniężną w kwocie do 30 000 złotych. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (jn/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*