Na sygnale

Spakowała w karton i wyrzuciła w przydrożnym rowie 5 szczeniąt. Grożą jej 3 lata więzienia

Po tym jak oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji przyjął zgłoszenie dotyczące pozostawienia w przydrożnym rowie 5 szczeniąt, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalenia osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Okazało się, że za sprawą postawienia kartonu z „tajemniczą” zawartością stoi 70-letnia mieszkanka gminy Purda. I choć kobieta odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie, to po przedstawieniu zgromadzonych przez policjantów dowodów przyznała się do popełnienia przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt, za które grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W lipcu ubiegłego roku oficer dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące pozostawienia w przydrożnym rowie na terenie gminy Purda kartonu z 5 szczeniętami. Interweniujący policjanci potwierdzili zgłoszenie, zaopiekowali się szczeniętami i przekazali je pod opiekę schroniska dla zwierząt w Tomarynach. W tej sprawie policjanci przesłuchali kilku świadków, których zeznania przyczyniły się do ustalenia i dotarcia do osoby odpowiedzialnej za te zachowanie.

Okazało się, że sprawcą tego czynu jest 70-letnia mieszkanka gminy Purda. W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku policji w Dywitach, którzy zajmowali się tą sprawą zdecydowali się na wydanie postanowienia o przedstawieniu 70-latce zarzutu znęcania się nad zwierzętami. Kobieta, która wyrzuciła karton ze szczeniętami do przydrożnego rowu przyznała się do zarzucanego jej czynu, lecz odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie.

Na szczęście, dzięki reakcji świadków tej sytuacji, którzy zauważyli karton z nietypową zawartością i nie zawahali się, aby poinformować odpowiednie służby, wszystkie szczenięta całe i zdrowe trafiły do schroniska dla zwierząt. Zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami 70-latce może grozić teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*