Zapowiedzi wydarzeń

„Śniadanie na trawie” w Parku Centralnym

W sobotę zapraszamy do Parku Centralnego na „śniadanie na trawie”. W ten sposób chcemy zainaugurować nowe życie parku, który przez wiele lat straszył raczej naszych mieszkańców niż zapraszał do odpoczynku – zapowiada Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Do parku zapraszamy z książką , z drugim śniadaniem albo sztalugą i pędzlem. Można też nastawić się na ciekawą rozmowę albo poddać ogrodoterapii. Czekamy na mieszkańców Olsztyna i gości w sobotę, 19 lipca w godzinach 10.00- 14.00.

W Parku Centralnym znajdziemy strefy:

Plastyczna

Biuro Wystaw Artystycznych zaprezentuje ciekawe obrazy o tematyce „śniadaniowej” a także zaprasza do rozmowy na temat śniadania na trawie. Wszystkich początkujących malarzy zapraszamy na warsztaty plastyczne.

Artysta Geno Małkowski będzie malował portrety uczestników „Śniadania na trawie”.

W tej strefie poznamy też wyjątkową osobę o wyjątkowych zainteresowaniach. Pani Zofia Wojciechowska pokaże, jakie cuda można wykonać z trawy i opowie o ogrodoterapii.

Rekreacyjna

Rekreacja dla ciała i ducha. Zapraszamy na partyjkę szachów lub innej ulubionej gry, którą można przynieść ze sobą. Trochę Tai Ki. Nieoceniona jest też po prostu rozmowa, na przykład o przyrodzie. Profesor Stanisław Czachorowski zaprasza na rozmowy nie tylko o botanice.

Książki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na głośne czytanie a także na spotkanie z Bożeną Kraczkowską. Można zabrać swoją lekturę i poczytać pod chmurką.

Kocyka

Warto wziąć tego dnia (a może także i w innych dniach) kocyk i pobyć w Parku Centralnym. Tego dnia na nowo można odkryć radość ulubionego śniadania na trawie. W tej strefie czekają na nas świeży chleb i miody. A może podzielimy się własnym śniadaniem?

10.05 – występ Daniela Rupińskiego

10.10 – uroczyste otwarcie Parku Centralnego

10.15 – jemy śniadanie

10.30 – koncert zespołu Pro Musica Antiqua

11.00 – pogadanka o śniadaniu na trawie i spacer po galerii obrazów

11.10 – występ Daniela Rupińskiego

11.40 – głośne czytanie

12.00 – Zumba

12.35 – Zofia Wojciechowska zaprasza

13.00 – pyszny tort dla wszystkich

13.15 – występ chóru Tęcza

….malowanie, śpiewanie, odpoczynek, katarynka, śniadanie… wszystko, co lubisz…

Źródło: olsztyn.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*