Na sygnale

Śmiertelny wypadek na ul. Kościuszki w Olsztynie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek nad ranem na ul. Kościuszki w Olsztynie, w wyniku którego zginęła jedna osoba.

We wtorek (20.02.2024 r.) około godziny 2.00 nad ranem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Kościuszki w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że osoba siedząca za kierownicą osobowego BMW z nieznanych na tę chwilę przyczyn, zjechała na chodnik, uderzając ostatecznie w przydrożną latarnię.

Na miejscu zdarzenia przy pojeździe znajdowały się dwie osoby. 33-letni mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł. Z kolei drugi, 47-letni mężczyzna, który mógł znajdować się za kierownicą osobowego BMW w chwili zdarzenia, również trafił do szpitala. Została mu również pobrana krew do badań laboratoryjnych, których celem jest ustalenie, czy mógł on kierować pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator.  Na miejscu pracowali policjanci, w tym grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia,  co pozwoli na ostateczne ustalenie, kto w chwili zdarzenia mógł siedzieć za kierownicą auta. Od wyników zebranego materiału dowodowego zależą dalsze decyzje w tej sprawie.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/r.j)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*