Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DK-53

Szczycieńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na DK-53.

W poniedziałek (20.04.2020r.) o godz. 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Szczytno – Olszyny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Caddy stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo pojazdem marki Audi.

W wyniku odniesionych obrażeń 25-letni kierujący Volkswagenem Caddy, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Mieszkankę powiatu piskiego, 30-letnią kierującą Audi przetransportowano do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarł pasażer pojazdu marki Audi, 34-letni mieszkaniec Mławy. Droga w tym miejscu była zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazd przez miejscowość Jerutki i miejscowość Świętajno.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Szczycieńscy śledczy zabezpieczyli ślady i pojazdy oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Źródło: KWP Olsztyn(ic/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*