Śmiertelne potrącenie na torach pomiędzy Dajtkami, a Kortowem

- Kategoria: Na sygnale
0

Dziś (12.10) po południu służby zostały zaalarmowane o zdarzeniu z udziałem osoby pieszej oraz pociągu relacji Koluszki – Olsztyn Główny. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna. Jego tożsamość jest przedmiotem policyjnych ustaleń. Wstępnie, mężczyzna w sposób nieuprawniony znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu.

W środę (12.10.2022 r.) po godzinie 12-tej oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dot. zdarzenia z udziałem mężczyzny oraz pociągu osobowego relacji Koluszki – Olsztyn Główny. Do zdarzenia doszło w rejonie torowiska w pobliżu osiedla Kortowo. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który bezprawnie znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu – jego tożsamość jest przedmiotem ustaleń śledczych.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany – utrudnienia potrwają przez najbliższych kilka godzin. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów. Przewoźnik zapewnił komunikację zastępczą, którą podróżni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia mogli kontynuować dalszą podróż. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty – mężczyzna był trzeźwy.

Śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło, fot. KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się