Ciekawostki

„Śladami leśnych duchów” – Nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

Na terenie lasu Leśnictwa Sadłowo przylegającego do wsi Węgój (gm. Biskupiec) powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Śladami leśnych duchów”. Nowopowstała ścieżka edukacyjno-przyrodnicza będzie ukazywać wiedzę przyrodniczą, ekologiczną, edukacyjną w sposób wyjątkowy, tajemniczy i baśniowy, bowiem na jej trasie pojawią się postacie z legend i baśni warmińskich. Oficjalne oddanie ścieżki „Śladami leśnych duchów” nastąpi 28 czerwca o godzinie. 16.00.

Wzdłuż ścieżki zostały ustawione wyrzeźbione w drewnie warmińskie duchy i postacie związane z tutejszymi legendami i baśniami. Na trasie utworzonej ścieżki będzie wyznaczone miejsce do organizowania spotkań, rekreacji, lekcji terenowych. Na terenie ścieżki znajdzie się również przestrzeń na ognisko oraz plac zabaw edukacyjno-przyrodniczych.

Ścieżka „Śladami Leśnych Duchów” stanie się nową atrakcją turystyczną Węgoja – wsi Warmińskich Straszydeł. Będą mogły z niej korzystać przedszkola, szkoły, ośrodki wczasowe, organizatorzy sportu i rekreacji „zielonych szkół” jak również rodziny i osoby prywatne.

Ścieżka powstała dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu Dyrekcji Nadleśnictwa Wipsowo i leśniczemu Leśnictwa Sadłowo. Do podjętej inicjatywy włączyło się Stowarzyszenie Pro Cultura oraz Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno-Wychowawczy (WTZ).

Oficjalne oddanie ścieżki „Śladami leśnych duchów” nastąpi 28 czerwca o godzinie. 16.00.

wegoj-sciezka-edukacyjna

Źródło, fot.: RDLP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*