Zapowiedzi wydarzeń

Sierpniówka Lotnicza w Gryźlinach

W sobotę 7 sierpnia w Gryźlinach odbędzie się Sierpniówka Lotnicza. Będzie można w wyznaczonej strefie pooglądać samoloty, porozmawiać z pilotami, zrobić sobie zdjęcia, a także wykupić 15-minutowy lot widokowy w promocyjnej cenie 99 zł.

Impreza rozpocznie się o godz. 13. Planowane zakończenie – godz.17. Ze względu na obostrzenia sanitarne na płycie lotniska może przebywać jednocześnie 250 osób.

Tego dnia odbędą się też dwa 1,5-godzinne przeloty samolotem nad Świętą Warmią wylicytowane podczas 23. Wenty Dobroczynnej organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Warmińskiej. Dary zostały przekazane przez Andrzeja Abako, starostę olsztyńskiego.

– Promesa tej wyprawy lotniczej umożliwi jej posiadaczowi i dwóm osobom towarzyszącym zobaczyć malowniczy szlak Świętej Warmii z lotu ptaka. Trasa liczy około 300 km, a wiedzie z lotniska w Gryźlinach, przez Bałdy, Olsztyn, Świętą Lipkę, Reszel, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Chwalęcin, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo, Gietrzwałd, z ponownym lądowaniem w Gryźlinach. To kolejna atrakcja związana z naszym projektem promocyjnym, czyli Szlakiem Świętej Warmii – mówi starosta A. Abako.

Przypomnijmy, że lutowa licytacja wycieczki cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Po zaciętej walce lot został zlicytowany za 2600 złotych. Wówczas starosta Andrzej Abako postanowił przekazać także dodatkowy przelot osobie, która zaoferowała drugą z kolei najwyższą kwotę w trakcie licytacji. 2550 zł, bo taka suma została zaoferowana, zasiliła zbiórkę, podczas której zbierane były datki na leczenie chorej dziewczynki z naszego regionu.

Źródło: Powiat Olsztyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*