Wiadomości

Sieć Cittaslow rośnie w siłę

W czwartek 14 lipca marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy certyfikaty przystąpienia do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow władzom samorządowym Ornety i Jezioran.

Miasteczka zostały oficjalnie przyjęte do grona miast „dobrego życia” odpowiednio w listopadzie ubiegłego i czerwcu bieżącego roku. Burmistrzowie Ornety i Jezioran odbiorą jutro dokumenty przekazane marszałkowi podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Cittaslow, które odbyło się w Portugalii.

Polska jest drugą siłą w stowarzyszeniu miast, którym patronuje charakterystyczny, pomarańczowy ślimak. Na 225 miejscowości z 30 krajów świata nad Wisłą zlokalizowanych jest 25, z czego 20 na Warmii i Mazurach. A o akces ubiegają się kolejni chętni – Nowy Staw i Głubczyce. Wyprzedzają nas tylko Włosi – założyciele stowarzyszenia – którzy do sieci wprowadzili już 80 miast.

Rok 2016 to czas rozpoczęcia realizacji ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow w województwie warmińsko-mazurskim. Wsparciem objętych zostało 14 miejscowości. Na ich kompleksową rewitalizację społeczną w RPO WiM na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.

Wręczenie certyfikatów odbędzie się o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (sala 331).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*