Sfałszował dokumenty i nielegalnie pobierał rentę socjalną

- Kategoria: Na sygnale
0

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-latkowi, który odpowie za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Sprawa dotyczy nieuprawnionego pobierania świadczenia należnego innej osobie. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustwa, do jakiego doszło przy pobieraniu świadczenia renty socjalnej należnej pewnemu seniorowi. Sprawa wyszła na jaw, po tym, jak córka pokrzywdzonego zorientowała się, że na konto placówki medycznej, w której przebywa jej ojciec, nie wpływa należna mu renta. Kobieta zgłosiła się do ubezpieczyciela, gdzie otrzymała informację, że w ostatnim czasie doszło do zamiany numeru rachunku bankowego odbioru świadczenia.

W trakcie czynności okazało się, że kolega pokrzywdzonego, który jest pacjentem tego samego ośrodka, postanowił podrobić jego podpis. Następnie przez internet złożył wniosek o wypłatę świadczenia, podając swój numer konta bankowego. Wartość strat wyniosła prawie 5500 złotych. Przestępczy proceder miał trwać od października 2021 roku do lutego 2022 roku.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 36-latek usłyszał zarzut oszustwa oraz podrobienia dokumentów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus