Na sygnale

Samochodowy wrak usunięty z ulicy Reymonta

Straż miejska kontynuuje akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. We wtorek z terenu miasta zniknął kolejny pojazd.

We wtorek (10.04) około godz. 11.00 strażnicy miejscy wystawili dyspozycję usunięcia wraku pojazdu Opel Astra z ul. Reymonta. Stan pojazdu wskazywał na to, że był on od dłuższego czasu nieużytkowany. Pod autem m. in. zgromadziła się znaczna ilość odpadów, szyba od strony kierowcy była wybita, brakowało powietrza w oponach. Wrak został odholowany na strzeżony parking.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Źródło: SM w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*