Na sygnale

Samochód ciężarowy uderzył w wiadukt kolejowy

Będąc kierowcą pojazdu ciężarowego niezwykle ważne jest właściwe zaplanowanie trasy przejazdu. Przekonał się o tym pewien 33-latek, dla którego przejazd pod wiaduktem kolejowym w Olecku skończył się poważnymi problemami.

Dzisiaj (24.05.2018) około godz. 04:00 oleccy policjanci patrolujący miasto, na ulicy Ełckiej zauważyli samochód ciężarowy, który uderzył w wiadukt kolejowy. Jak ustalili funkcjonariusze, 33-letni kierujący nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad 3,4 m” w wyniku czego zaczepił o konstrukcję mostu. Naczepa została uszkodzona i część przewożonego ładunku – klatki z drobiem, wysypały się na jezdnię. Droga w tym miejscu była zablokowana przez około dwie godziny. „Zgubiony” ładunek jak został zabezpieczony przez właściciela firmy transportowej. 33-letni kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują!

Każdy kierujący jest zobligowany, aby stosować się do znaków drogowych. To bardzo ważny element ruchu drogowego, który bardzo często jest lekceważony i nie zauważany przez kierujących. Za niestasowanie się do oznakowania możemy otrzymać mandat karny w wysokości nawet 500 zł.

Źródło: KWP Olsztyn (jsz/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*