Ciekawostki

„Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)”. Wystawa w Olsztynie

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 80–lecia powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotowana została wystawa zatytułowana „Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)”. Ekspozycja jest prezentowana w wielu miastach Polski. Mieszkańcy Olsztyna również będą mogli zapoznać się z tą ekspozycją.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powstał 24 października 1934 roku. Niedługo skończy 80 lat. Z okazji tego jubileuszu ZUS przy współpracy z Ośrodkiem KARTA przygotował wystawę „Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)”.

Na tle dziejów państwa i społeczeństwa ukazane zostały najważniejsze etapy rozwoju ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historia ZUS. Narracja została wzbogacona licznymi zdjęciami, plakatami oraz cytatami z prasy, publikacjami naukowymi, dokumentami i wspomnieniami. Na zdjęciach można obejrzeć m.in. budynki, w których mieściły się Oddziały ZUS w latach trzydziestych poprzedniego wieku, stare dokumenty, zdjęcia z czasów wojny oraz z okresu powojennego. Są tam również zdjęcia obrazujące przeobrażenia ZUS.

Mieszkańcy Olsztyna będą mogli obejrzeć wystawę już od 18 sierpnia (od godz. 13.00) do 29 sierpnia br. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim (przed salą sesyjną).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*