Ciekawostki

Ryby z mazurskich jezior na żywo w Internecie

Firma Masdar S.C., ulokowana w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, jest realizatorem niezwykłego projektu, dzięki któremu możemy oglądać na żywo w Internecie obraz z podwodnej kamery umieszczonej na dnie jednego z mazurskich zbiorników wodnych.

Olsztyńska firma zainstalowała na dnie jednego mazurskich jezior innowacyjny system monitorujący, za pomocą którego transmituje on-line na stronie rybynazywo.pl obraz z kamery umieszczonej w jeziorze.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce (a być może i w Europie) gdzie możemy oglądać nie tylko nagrania wykonane w podwodnej scenerii ale przede wszystkim możemy patrzeć w czasie rzeczywistym na wspaniałe i nieprzewidywalne sceny jakie dzieją się kilka metrów pod wodą.

Kamera może okazać się szczególnie pomocna dla wędkarzy, którzy mogą oglądać zachowania ryb o różnych porach dnia, roku a także zobaczyć np. jak ryby reagują na różne rodzaje zanęt, którymi będą częstowane ryby.

Najciekawsze nagrania w lepszej jakości umieszczane są na Facebooku na profilu „Ryby na żywo”. Obejrzeć można tam m.in. piękny taniec linów, ubarwione krasnopióry a także niezwykle efektowny atak polującego szczupaka.

 

Źródło: rybynazywo.pl/OPNT Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*