Wiadomości

Ruszyła rejestracja na Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2023

Tradycyjnie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Centrum Nauk Humanistycznych, ul. Kurta Obitza 1) 22 września, w godz. 9.00 – 15.00 odbędzie się Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej organizowanej od 17 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy z myślą o uczniach ostatnich klas liceów i techników. W tym roku odwiedzimy 14 polskich miast, by pomóc maturzystom w dobrym przygotowaniu się do matury i właściwym wyborze studiów. Wstęp wolny, a rejestracja ruszyła 1 września.

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy jak co roku we wrześniu organizuje najważniejsze jesienne wydarzenie dla maturzystów: ogólnopolską kampanię informacyjną Salon Maturzystów Perspektywy, w czasie której matura spotyka się ze studiami. Salon to jedyna w swoim rodzaju okazja, by z pierwszej ręki poznać pełne informacje o egzaminach maturalnych (harmonogram, zasady, wymagania) – przedstawiają je eksperci z okręgowych komisji egzaminacyjnych – oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni na temat kryteriów przyjęć i programów studiów na poszczególnych kierunkach.

Salon Maturzystów Perspektyw od lat pomaga młodym ludziom w dobrym projektowaniu ich ścieżek kariery – mówi Waldemar Siwiński, pomysłodawca wydarzenia i prezes Perspektywy Press. – Wrześniowy termin jest optymalny, bo do końca września, zgodnie z prawem oświatowym, maturzyści składają oświadczenie, jakie przedmioty chcą zdawać na maturze w wymiarze rozszerzonym. Salon, w którego przygotowaniu uczestniczą OKE, CKE, kuratoria oświaty, KRASP, uczelnie i władze samorządowe dostarcza wiedzy umożliwiającej uczniom wybór tych przedmiotów.

W Olsztynie Perspektywy zapraszają na Salon wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim (uczelnia jest gospodarzem wydarzenia). W programie znalazły się m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni z regionu i z Polski
  • Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Pełen program i formularz rejestracji (rejestracja ruszyła 1 września): salonmaturzystow.pl.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od Perspektyw gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Patroni medialni Krakowskiego Salonu Maturzystów: TVP3 Olsztyn. Patron medialny ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: strefaedukacji.pl.

***

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 to największa w Polsce kampania informacyjna, której inauguracja w tym roku jest 5 września na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Co roku wydarzenie odwiedza w całej Polsce ponad 100 tys. uczniów, czyli co drugi maturzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*