Ciekawostki

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. Na prace organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach, celem konkursu jest pozyskanie regionalnej pamiątki, kojarzącej się z naszym regionem, symbolizującą jej kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, malarstwo na szkle, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie organizatorowi pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia (do pobrania TUTAJ, formularz można też uzyskać w Departamencie Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, ul. Mariańska 3, 10-052 Olsztyn).

Regulamin konkursu

Pamiątka regionalna to symbol, lokalny produkt nawiązujący do jego natury, historii i tradycji. Jest ważnym elementem promocji regionu w kreowaniu jego pozytywnego wizerunku oraz popularyzowaniu atrakcji i regionalnej tradycji. Dla turystów stanowi cenną pamiątkę z pobytu, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia. Mieszkańcom regionu sprzyja tworzeniu nowych więzi społecznych oraz budowaniu lokalnej tradycji i kultury.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu pierwsze miejsce zajęła praca autorstwa Anny Szewczyk-Ciesielskiej „Kreatywna pocztówka Warmii i Mazur”. Druga pozycja przypadła Izabeli Gaweł-Kokorniak za pracę „Sakiewka na telefon komórkowy z haftem warmińskim”, a trzecie miejsce zajęła praca Eleonory Toś „Skarbonka – baba pruska”.

 

Źródło: WWiM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*