Wiadomości

Rusza głosowanie w kolejnej edycji OBO

Tegoroczne głosowanie na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie od 29 maja do 23 czerwca. Mieszkańcy zdecydują, które z przygotowanych, zgłoszonych i zaakceptowanych projektów zostaną zrealizowane w 2025 roku.

Głosować można na stronie: https://glosujobo.olsztyn.eu/

Do głosowania warto przygotować swój numer pesel (4 ostatnie cyfry) oraz telefon z możliwością odbierania wiadomości sms. Po wejściu na stronę kliknij – Rozpocznij głosowanie – a następnie postępuj zgodnie z informacjami wyświetlającymi się na stronie.

Na co głosować?
Na liście do głosowania w tym roku jest 99 propozycji. 22 miejskich i 77 osiedlowych. Wszystkie zostały zgłoszone przez mieszkańców Olsztyna. Poznaj wszystkie propozycje miejskie oraz na swoim osiedlu. Warto to zrobić przed głosowaniem!

O głosowaniu:
* Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Miasta Olsztyna.
* Każdy mieszkaniec Olsztyna może poprzeć w głosowaniu: maksymalnie trzy projekty z listy projektów miejskich oraz maksymalnie trzy projekty z listy projektów osiedlowych.
* Wybrane projekty z listy projektów miejskich i listy projektów osiedlowych, będą otrzymywać kolejno- 3 punkty, 2 punkty lub 1 punkt.
* Wszystkie projekty musisz wybrać w trakcie jednego głosowania! Jeżeli zakończysz głosowanie, powrót do platformy i oddanie głosu będzie już niemożliwe.
* Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, 4 ostatnie cyfry PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
* Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś o pomoc rodzica/opiekuna prawnego, który potwierdzi Twój głos
* W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego
* Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
* Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie 5 głosów.
* Aby rozpocząć głosowanie, kliknij przycisk „Rozpocznij głosowanie”.
* W systemie postępuj zgodnie z komunikatami na stronie.
* Głosować można całą dobę.

Nie mam 18-tki, co robić?
W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim mogą głosować wszyscy mieszkańcy Olsztyna, bez ograniczeń wiekowych. Głosy najmłodszych mieszkańców naszego miasta muszą być potwierdzone przez ich rodziców lub opiekunów. W tym celu umożliwiono wprowadzenie jednego numeru telefonu aż przy 5 głosowaniach. Rodzinne głosowania mile widziane!

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś o pomoc rodzica/opiekuna prawnego, który potwierdzi Twój głos.

Zagłosujesz na mój projekt?
Podczas głosowania na karcie do głosowania wpisujemy 4 ostatnie cyfry  numeru pesel, dlatego jeśli ktoś namawia Cię do głosowania (co nie jest zabronione) zadbaj o swoje dane. Wypełnioną kartę wrzuć do zamkniętej i zabezpieczonej banderolą urny. Znajdziesz je tutaj:
* Ratusz, pl. Jana Pawła II 1
* Punkt Obsługi Klienta w Galerii Warmińskiej, ul. Tuwima 26
* CRS Ukiel, ul. Kapitańska 23
* WCRS Aquasfera, al. Piłsudskiego 69B
* Mobilne punkty głosowania.

Nie oddawaj kart do głosowania obcym osobom, to Twoje głosowanie, Twój wybór i Twoje dane!

Jeśli chcesz zagłosować na projekt, który ktoś Ci polecił, zapisz sobie jego numer i zagłosuj elektronicznie lub sam wypełnij kartę i wrzuć do bezpiecznej urny. Wszystkie głosy oddane na kartach do głosowania są wprowadzane do systemu glosujobo.olsztyn.eu przez pracowników Urzędu Miasta Olsztyna. Kartę do głosowania można pobrać z naszej strony obo.olsztyn.eu.

Kartę należy wypełnić samodzielnie, własnoręcznie i odręcznie. Uzupełnianie karty przez inne osoby niż głosujący lub kopiowanie uzupełnionych wcześniej kart jest niedopuszczalne i może być podstawą do nieuznania oddanych głosów.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*