Wiadomości

Rozpoczął się remont ostatniej części Parku Podzamcze

Rozpoczęły się prace związane z kontynuacją rewaloryzacji ostatniego odcinka Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie, czyli od Casablanki przez most św. Jana do ul. Staszica.

Od dnia 28 maja do 30 lipca 2014 roku została wyłączona z użytkowania część Parku Podzamcze. Teren od Casablanki do mostu św. Jana jest obecnie niedostępny dla spacerowiczów.

W parku powstaną m.in. ścieżki spacerowe oraz rowerowe, place wejściowe, plac centralny, oświetlenie parkowe oraz kładki przez rzekę Łynę. Przebudowana zostanie również fontanna „Chłopca z rybą” niedaleko Casablanki.

Z Parku Podzamcze ubędzie też drzew. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków zgodził się na wycinkę 54 drzew rosnących wzdłuż rzeki Łyny na odcinku między mostem Jana a mostem Zamkowym, które z powodu złego stanu mogą zagrażać bezpieczeństwu.

Termin zakończenia wszystkich prac ustalono na połowę października 2014 roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa sp. z o.o. z Olsztyna.

park-podzamcze-wizualizacja

Od kilku miesięcy trwa również rewitalizacja południowej części parku Podzamcze po lewej stronie ul. Nowowiejskiego, poniżej Targu Rybnego. Początkowo planowano zakończenie robót w tej części parku na 15 czerwca, jednak ze względu na wykonanie dodatkowych prac wykonawca otrzymał zgodę na wydłużenie tego terminu.

Przypomnijmy, że w październiku 2012 r. miasto zakończyło rewitalizację pierwszego fragmentu Parku Podzamcze. Dzięki tym zmianom wyeksponowano wiadukty kolejowe, a zadbana zieleń poprawiła walory widokowe parku. Wybudowano nowy mostek przez Łynę, odnowiona fontannę „Symfonia ptaków” i odbudowano ogródek dla dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*