SiatkówkaSport

Rewelacyjna obsada turnieju ORLEN Beach Volley Tour w Olsztynie

Już tylko kilka dni dzieli nas od turnieju ORLEN Beach Volley Tour Olsztyn 2023! W piątek odbędą się eliminacje do turnieju głównego, a od soboty rozpocznie się walka na całego. Olsztyńska Plaża Miejska będzie tętnić życiem, a na boiskach rywalizować będzie fantastyczna grupa zawodników i zawodniczek. Mimo że turniej jest eliminacją do finałów mistrzostw Polski, to stawka jego uczestników jest bardzo międzynarodowa. Tego nie można przegapić!

To będzie nie lada gratka dla fanów siatkówki plażowej. Reprezentanci i reprezentantki Polski, pary zagraniczne, które na co dzień rywalizują w turniejach międzynarodowych, najlepsze krajowe duety – trudno o taką obsadę w krajowych turniejach siatkówki plażowej. Jednak Olsztyn przyciągnął właśnie takich uczestników i bez wahania można stwierdzić, że do stolicy Warmii i Mazur ściągną sami najlepsi.

Olsztyński ORLEN Beach Volley Tour jest najlepiej i najliczniej do tej pory obstawionym turniejem krajowym w tym sezonie. Na miejscowej Plaży Miejskiej rywalizować będzie blisko 80 duetów. Wśród nich mocną ekipę stanowić będą teamy reprezentacji Polski. Dodatkowo w olsztyńskich zmaganiach wezmą udział: Szwajcarzy Métral Quentin/Yves Haussener, trzy pary z Litwy, a także Czesi. Warto dodać, że Patrikas Stankevičius/Audrius Knašas wygrali ostatni turniej z cyklu ORLEN Beach Volley Tour, który rozgrywano w Stalowej Woli. Na liście startowej turnieju siatkarek można zobaczyć m.in. Argentynki Fernanda Pereyra/Ana Maria Gallay, pary z Ukrainy, Litwy, a także Szwecji. Większośc z nich jest dobrze znana z występów w światowych turniejach Beach Pro Tour.

Nie zabraknie także najlepszych krajowych duetów. Dla kibiców niezwykle ważny będzie z pewnością występ polskich par kadrowych. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk – to tylko niektóre z biało-czerwonych duetów, które będzie można oglądać na olsztyńskiej Plaży Miejskiej. Z dziką kartą w ORLEN Beach Volley Tour zagrają Gabriela Puławska/Monika Gajtkowska oraz Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz. Oba te duety wygrały niedawno organizowany w Olsztynie Papke Cup.

W piątek, 23 czerwca odbędą się eliminacje do turnieju głównego. Ten wystartuje w sobotę i już tego dnia na wieczór poznamy pierwsze pary, które awansują do najlepszej czwórki turnieju. W niedzielę rano rozegrane zostaną jeszcze ćwierćfinały z prawej strony drabinki, a po nich rozpocznie się już walka o medale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*