Wiadomości

Restauracja i siłownia na Słonecznej Polanie już wkrótce

Coraz bliżej otwarcia restauracji i siłowni na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego Słoneczna Polana.

Obecnie na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego znajdują się hangary na sprzęt pływający, szkuternie, pomosty, sale szkoleniowe, slip i dźwig do wodowania jachtów, wypożyczalnie sprzętu sportowego. A wkrótce także restauracja i siłownia.

Jeszcze w tym roku – najprawdopodobniej 29 grudnia – uruchomiona zostanie właśnie restauracja.
Najemcą jest olsztyńska firma Usługi Budowlane Arkadiusz Pasymowicz. Za urządzenie siłowni wraz z saunami będzie odpowiadać Autocolor Czesław Kochanowski, także z Olsztyna – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” przy ul. Sielskiej 38 w Olsztynie to trzecia część całorocznej infrastruktury wchodzącej w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Przystań została oddana do użytku 26 września 2015 roku.

Obiekty wyposażone zostały w nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania i wentylacji. W ramach inwestycji powstała także przystań wodna z pomostami na ok. 100 jednostek pływających.

Budynki „spięte” są amfiteatralnym placem, z którego rozchodzi się widok na panoramę miasta. Całość została „wtopiona” w otaczający teren, dachy zaprojektowane są jako „dachy zielone” stanowiące naturalne przedłużenie istniejącego wzgórza.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*