Regionalne smaki – finał w Lidzbarku Warmińskim

- Kategoria: Ciekawostki
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W sobotę (24 sierpnia) w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się regionalny finał konkursów „Smak Warmii Mazur i Powiśla“. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy kulinarne, kiermasz tradycyjnej żywności i wiele innych atrackcji.


Wytwórcy tradycyjnej żywności rywalizować będą w trzech konkurencjach:

– produkt regionalny pochodzenia zwierzęcego, w tym m.in.: produkty i przetwory mięsne, produkty i przetwory z ryb, produkty i przetwory mleczarskie oraz miody,

– produkt regionalny pochodzenia roślinnego i produkt z grzybami, w tym: przetwory owocowe i warzywne (także napoje bezalkoholowe), produkty zbożowe i cukiernicze oraz z grzybami,

– regionalny napój alkoholowy.

Jury pod przewodnictwem Grzegorza Russaka, smakosza i znawcy kuchni staropolskiej, wyłoni najlepszą regionalną potrawę 2014 roku, zarówno w kategorii kucharze zawodowi, jak i amatorzy.

Spotkanie wpisane jest w kalendarz wydarzeń promujących żywność naturalną, tradycyjną i regionalną. Organizuje je samorząd województwa we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna