Na sygnale

Przywłaszczył dowód osobisty i kartę bankomatową byłej partnerki. Wypłacił sobie 500 złotych. Został zatrzymany

Pewien 20-latek ze Szczytna, po tym jak rozstał się ze swoją partnerką znalazł w swoim samochodzie jej dowód osobisty i kartę bankomatową. Mężczyzna wiedząc, kiedy kobiecie wpłyną na konto pieniądze, bez jej zgody wypłacił sobie z bankomatu 500 złotych. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że z jej rachunku zniknęły świadczenia pieniężne, natychmiast o tym fakcie powiadomiła szczycieńską komendę. Policjanci zatrzymali 20-latka i odzyskali przywłaszczone dokumenty. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzut posługiwania się dokumentem swojej byłej partnerki oraz zarzut kradzieży 500 złotych z jej konta bankowego, usłyszał 20-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna po tym jak rozstał się ze swoją konkubiną, zauważył, że zostawiła ona w jego samochodzie portfel z dokumentami oraz kartę bankomatową. 20-latek wiedząc, kiedy na konto kobiety wpływają świadczenia pieniężne, uprzedził ją i posługując się jej kartą wypłacił sobie z bankomatu 500 złotych. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że zniknęły jej świadczenia, natychmiast o tym fakcie powiadomiła policjantów.

Kobieta oświadczyła również, że o kradzież dowodu osobistego i karty bankomatowej podejrzewa swojego byłego partnera, który znał pin do karty. Dodała ona również, że do zdarzenia mogło dojść w pierwszej połowie grudnia br. W sobotę (19.12.2020r.) policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, tuż przed godziną 04:00 nad ranem na ulicy Barta Strona, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. Za kierownicą siedział 20-latek, który przewoził w samochodzie czterech innych pasażerów. W trakcie weryfikacji danych w policyjnych systemach, mundurowi ustalili, iż kierujący podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa kradzieży i przywłaszczenia dokumentów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka i doprowadzili do szczycieńskiej komendy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Posługiwania się cudzym dokumentem i kradzieży karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu. 20-latek przyznał się i złożył wyjaśnienia. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*