Na sygnale

Przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i wezwał policję

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu skodą dalszą jazdę i wezwał na miejsce służby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 50-letni kierujący miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (26.01.2021r.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na DK 53 w pobliżu m. Klewki świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol drogówki.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on osobową skodę, której kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym ze względu na uszkodzoną oponę. Świadek podszedł do mężczyzny, aby zapytać się czy nie potrzebuje on pomocy. Po podejściu do kierującego, zgłaszający wyczuł od niego silny zapach alkoholu, w związku z czym uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał służby. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę.

Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek siedzący za kierownicą skody miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 50-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*