Na sygnale

Przewoził w samochodzie narkotyki. Został zatrzymany

Funkcjonariusze wyeliminowali wczoraj z drogi 22-letniego kierowcę opla, którego podejrzewali o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna przewoził w samochodzie narkotyki. Skontrolowany został w ramach działań „Alkohol i Narkotyki”. Został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty.

Wczoraj (10.06.2018), w ramach działań „Alkohol i Narkotyki”, funkcjonariusze w białych czapkach prowadzili wzmożone kontrole kierujących na terenie powiatu olsztyńskiego. Przed godz. 21 00 wyeliminowali z drogi kierowcę, który mógł stanowić zagrożenie dla innych. Badanie policyjnym alkomatem nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, ale podejrzenia policjantów wzbudził charakterystyczny zapach dochodzący w wnętrza pojazdu. Policyjny nos nie zawiódł – przy dźwigni zmiany biegów mundurowi znaleźli pudełko, a w nim zawiniątko z marihuaną. Uwadze policjantów nie umknęła również kolejna porcja konopi, schowana w plecaku sportowym, leżącym na tylnym siedzeniu. Łącznie zabezpieczono ponad 12 gr narkotyku oraz sprzęt służący do ważenia i porcjowania narkotyków w postaci wagi elektronicznej.

Podczas rozmowy ze stróżami prawa, 22-letni kierowca przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę, „wypalił jedną lufkę”. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Gietrzwałd prawo jazdy i zawieźli go do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań – gdy wynik się potwierdzi, mężczyzna prócz posiadania narkotyków, odpowie jeszcze za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Za posiadanie środków odurzających mieszkańcowi gm. Gietrzwałd grozi pozbawienie wolności do lat 3 natomiast za kierowanie pod wpływem narkotyków kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn (ik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*