Przewoził 2800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli i zabezpieczyli 2800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 54-letniego mężczyzny, który mógł przewozić autem znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. W poniedziałek (04.04.2022r.) funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej na jednej z olsztyńskich ulic. W bagażniku osobowego audi, którym się poruszał 54-latek zostały znalezione kartony z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Policjanci zabezpieczyli łącznie 2800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 54-latek usłyszał już zarzuty.

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się