Na sygnale

Przewoził 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Olsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli i zabezpieczyli 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przewożący je 24-latek swoim działaniem naraził Skarb Państwa na stratę ponad 18 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (01.10.2020r.) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w Jonkowie zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za kierownicą auta siedział 24-letni mężczyzna. W trakcie czynności policjanci znaleźli ukryte w aucie papierosy bez polskich znaków akcyzy – zabezpieczyli 1000 paczek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek.

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*