Na sygnale

Przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stracili prawa jazdy

Utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandat oraz punkty karne to efekty przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Niestety wciąż wielu kierowców ignoruje przepisy i jeździ za szybko. Tylko wczoraj wieczorem policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/ h. 

Od 15 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Oprócz tego nakładany jest na niego mandat oraz punkty karne.

Niestety wciąż wielu kierowców ignoruje obowiązujące prawo i stwarza zagrożenie dla siebie i innych.

Tylko wczoraj wieczorem na ulicach: Bukowskiego, Armii Krajowej i Warszawskiej funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wszyscy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci przypominają 

Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, kierowca nadal będzie poruszał się samochodem i zostanie zatrzymany przez policję, okres bez prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy- starosta wyda wówczas decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*