Na sygnale

Przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – stracili prawo jazdy

Tylko w ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h stracili prawo jazdy. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj (31.08.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących na terenie Olsztyna, którzy rażąco naruszyli przepisu ruchu drogowego. Pierwszy z nich – 36-latek jechał volkswagenem z prędkością 105 km/h na ul. Sikorskiego, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Drugi kierujący osobowym toyotą na tej samej ulicy przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

W obu przypadkach mężczyźni stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto, zostali ukarani surowymi mandatami, na ich konta wpłynie po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

Źróło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*