Na sygnale

Przekroczyli dozwoloną prędkość. Zostali ukarani mandatami

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli drogowej na przypadki, w których osoby łamią obowiązujące prawo min. prowadząc pojazd po alkoholu, posiadając orzeczony przez sąd zakaz ich prowadzenia – nierzadko wszystkich pojazdów mechanicznych, czy przekraczających dopuszczalną prędkość.

We wtorek (02.03.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Sielskiej sprawdzali czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Po godz. 8:00 zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 km/h w obszarze zabudowanym. 40-latka straciła już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się bez wysokiego mandatu oraz punktów karnych.

Kilka minut później policjanci na tej samej ulicy zatrzymali kolejnego kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Za kierownicą peugeota siedział 59-letni mieszkaniec Ostródy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 59-latek odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*