Przekroczył dozwoloną prędkość na DK 16. Otrzymał mandaty w łącznej kwocie ponad 4 tys. zł

- Kategoria: Na sygnale
0

Zapędy piratów drogowych hamują m.in. policjanci z Grupy Speed, którzy czuwają choćby nad tym, aby kierujący przestrzegali dozwolonych prędkości i nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. W swojej codziennej służbie zwracają również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Wobec kierujących łamiących przepisy drogowe, policjanci nie mają taryfy ulgowej.

We wtorek (15.02.2022r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie wchodzący w skład Grupy Speed, podczas służby na DK 16, zauważyli w Kromerowie 25-latka kierującego autem marki VW Passat, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierujący nie miał zamiaru się zatrzymać. Przyspieszył i zaczął odjeżdżać. W tym czasie wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, w dalszym ciągu przekraczając dozwoloną prędkość.

Policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Wtedy okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci nałożyli na niego mandaty w łącznej kwocie 4100 złotych oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie za brak uprawnień do kierowania, za co grozi kolejna grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu za brak badań technicznych.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po