Na sygnale

Przekroczył dozwoloną prędkość na DK 16. Otrzymał mandaty w łącznej kwocie ponad 4 tys. zł

Zapędy piratów drogowych hamują m.in. policjanci z Grupy Speed, którzy czuwają choćby nad tym, aby kierujący przestrzegali dozwolonych prędkości i nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. W swojej codziennej służbie zwracają również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Wobec kierujących łamiących przepisy drogowe, policjanci nie mają taryfy ulgowej.

We wtorek (15.02.2022r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie wchodzący w skład Grupy Speed, podczas służby na DK 16, zauważyli w Kromerowie 25-latka kierującego autem marki VW Passat, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierujący nie miał zamiaru się zatrzymać. Przyspieszył i zaczął odjeżdżać. W tym czasie wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, w dalszym ciągu przekraczając dozwoloną prędkość.

Policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Wtedy okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci nałożyli na niego mandaty w łącznej kwocie 4100 złotych oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie za brak uprawnień do kierowania, za co grozi kolejna grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu za brak badań technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*