Na sygnale

Przekroczył dozwoloną prędkość, a na widok policjanta zawrócił. Policjanci rozpoczęli pościg

W niedzielę (15.08.2021r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Olsztynie podczas kontroli statycznej na al. Warszawskiej w Olsztynie dokonali pomiaru prędkości osobowego Alfa Romeo poruszającego się z nadmierną prędkością. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd, który na tym odcinku drogi powinien poruszać się z prędkością 50 km/h jechał o 48 km/h za szybko.

Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania kierującego do kontroli drogowej, wydając odpowiednie sygnały. Na widok policjanta, kierowca gwałtownie zahamował, zjechał na lewy skrajny pas i zawrócił. Policjanci rozpoczęli pościg, który przebiegał ul. Obrońców Tobruku i zakończył się na wysokości skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza.

Okazało się, że za kierownicą osobowego auta siedział 43-letni mężczyzna, który przewoził 18-latka. To właśnie na prośbę pasażera, kierowca ostatecznie się zatrzymał i poddał czynnościom kontroli drogowej. 43-latek swoim działaniem popełnił szereg wykroczeń i przestępstwo polegające na ucieczce przed radiowozem. 43-latek swoją decyzję tłumaczył podejrzeniem niezawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

43-latek już stracił swoje prawo jazdy. Policjanci wobec kierowcy skierowali wniosek o ukaranie do sądu, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzny. 43-latek odpowie za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów, stworzenie zagrożenia pieszym znajdującym się w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych oraz za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*