Przekroczył dozwoloną prędkość, a na widok policjanta zawrócił. Policjanci rozpoczęli pościg

- Kategoria: Na sygnale
0

W niedzielę (15.08.2021r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Olsztynie podczas kontroli statycznej na al. Warszawskiej w Olsztynie dokonali pomiaru prędkości osobowego Alfa Romeo poruszającego się z nadmierną prędkością. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd, który na tym odcinku drogi powinien poruszać się z prędkością 50 km/h jechał o 48 km/h za szybko.

Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania kierującego do kontroli drogowej, wydając odpowiednie sygnały. Na widok policjanta, kierowca gwałtownie zahamował, zjechał na lewy skrajny pas i zawrócił. Policjanci rozpoczęli pościg, który przebiegał ul. Obrońców Tobruku i zakończył się na wysokości skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza.

Okazało się, że za kierownicą osobowego auta siedział 43-letni mężczyzna, który przewoził 18-latka. To właśnie na prośbę pasażera, kierowca ostatecznie się zatrzymał i poddał czynnościom kontroli drogowej. 43-latek swoim działaniem popełnił szereg wykroczeń i przestępstwo polegające na ucieczce przed radiowozem. 43-latek swoją decyzję tłumaczył podejrzeniem niezawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

43-latek już stracił swoje prawo jazdy. Policjanci wobec kierowcy skierowali wniosek o ukaranie do sądu, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzny. 43-latek odpowie za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów, stworzenie zagrożenia pieszym znajdującym się w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych oraz za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się