Na sygnale

Przekraczasz prędkość w terenie zabudowanym? Możesz stracić prawo jazdy!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Zapłaci również wysoką grzywnę. W minioną niedzielę przekonał się o tym kierowca volkswagena.

W niedzielę (06.02.2022r.) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który na ul. Towarowej w Olsztynie przekroczył dozwoloną prędkość. 28- latek jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Na jego konto wpłynęły również punkty karne.

Policjanci przypominają

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości.
Zachęcamy zapoznania się z aktualnym taryfikatorem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*